Ciekawe cytaty

default image

Życie ko­loro­wanką. Nasze błędy porówny­wane są do wy­jecha­nia kredką po­za linię...

Lorne Malvo

Facebook

Twórca Fargo wypowiada się o krwawym finale

Twórca serialu FX odniósł się do wydarzeń z ostatniego odcinka i ewentualnej przyszłości Fargo.

O tym jak skończył Lorne Malvo i jego „nadprzyrodzonej” charakterystyce: – Każdy miał motyw i predyspozycje, aby uczestniczyć w ostatecznej konfrontacji z Malvo. Zdecydowaliśmy się na Gusa, ponieważ on również stopniowo rozwijał się na przestrzeni trwania serialu starając się przezwyciężyć swój strach i tchórzostwo. Cały czas zmagał się z tym jak postąpił w premierze, gdy puścił Malvo wolno i w finale powróciło to ze zdwojoną siłą. Kiedy wszyscy byli całkowicie skupieni na pojedynku Lorne’a z Lesterem, zapomnieliśmy o Gusie, który cały czas czaił się w tej chatce.

Element nadnaturalny jest często obecny w filmach braci Coen. Spójrzmy choćby na Pustynnego Jeźdźca Apokalipsy z Raising Arizona, Antona Chigurha z To nie jest kraj dla starych ludzi czy postać Petera Storemare’a w Fargo. Są w tych obrazach momenty, w których zastanawiamy się czy są w istocie ludźmi czy jakimś wcielonym złem. Swoją drogą, to był pomysł Billy’ego, aby po początkowych trzech strzałach, Malvo podniósł się raz jeszcze i złowieszczo uśmiechnął. Dodało to scenie mocy i jednocześnie udowodniło, że Lorne jest faktycznie tylko człowiekiem.

Twórca wypowiedział się również w sprawie ewentualnego 2 sezonu: – Film i serial skończyły się w podobny sposób nie bez powodu. Główne bohaterki przeżyły jedną, bardzo ciężką i wyczerpującą sprawę dotyczącą brutalnych zbrodni. Konstruowanie nowej zagadki z Molly i Gusem byłoby mało wiarygodne i umniejszyło by wadze tego co ci bohaterowie przeszli do tej pory. Z czasem zamieniłoby się to w zwyczajnego kryminalnego tasiemca bazującego cały czas na tym samym osobliwym klimacie.

Razem z FX doszliśmy do wniosku, że jeżeli mielibyśmy robić kolejną serię to tylko wtedy, gdy będziemy mieli pewność, że będzie ona tak samo dobra albo lepsza od pierwszej. Ta była udanym przedsięwzięciem w głównej mierze dlatego, że kontrolowaliśmy historię od samego początku i wiedzieliśmy gdzie ona zmierza. Zabranie się za nową odsłonę będzie miało sens dopiero wtedy, gdy będę wiedział jak mam zamiar ja zakończyć. Poza tym, post-produkcję tego sezonu zakończyliśmy dosłownie tydzień przed premierą finału. Poszczególne odcinki dopieszczaliśmy tuż przed ich emisją. Także w tym momencie myślę tylko o porządnym, kilkutygodniowym odpoczynku. A potem pomyślimy co dalej.

Tagi

Polecamy również:

0 komentarzy do “Twórca Fargo wypowiada się o krwawym finale”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ankieta

Czy 2 sezon będzie lepszy niż 1?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...